Temat postów: Rozbroić emocje

,

3 sposoby na lęk, niepokój, stres, zamartwianie się

Miałam od Was prośbę o film o radzeniu sobie z lękiem czy niepokojem, więc voila.
Sposób myślenia ma ogromny wpływ na stany emocjonalne, więc opowiem Wam o dwóch zniekształceniach poznawczych, które utrzymują zamartwianie się, lęk czy niepokój. Kiedy zaczniecie je zauważać będzie Wam łatwiej sobie z tym poradzić. Pokażę wam też dwie inne metody żebyście mieli wybór tego co dla Was zadziała najlepiej.

,

Myśli to nie fakty, czyli jak zmienić emocje, zmieniając sposób myślenia

Jak pewnie już zauważyliście, na nasze emocje, samoocenę, lęki i wiele odczuć – wpływa nasz sposób myślenia. A na naszą interpretacje sytuacji, wpływają schematy myślenia. Działają podświadomie i wpływają na dużą część Waszego życia, dlatego właśnie o tym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

, ,

Denerwuje Cię krytyka? Poznaj powód i sposób na złość

Dzisiaj film o złości – a konkretniej o tym czemu się pojawia i jak sobie z nią poradzić.

Zrozumienie przyczyny pomoże Ci nie tylko opanować złość, ale też lepiej zrozumieć siebie. Zrobisz krok do lepszych relacji z innymi i szybszego rozwoju.

,

Jak wybaczyć? 5 kroków

Wybaczenie jest ważne żeby doznane krzywdy w przeszłości nie wpływały na nasze samopoczucie teraz i w przyszłości. Żal i złość sprawiają, że to my się źle czujemy. Bywa też że wybaczenie jest niezbędne żeby móc tworzyć udaną relację z bliską Ci osobą… W tym filmie przejdziemy przez etapy, które pomogą uwolnić się od żalu, bólu i gniewu.

, ,

Perfekcjonizm – jak odpuścić? | Praktyka współczucia

Jak zazwyczaj reagujemy gdy czujemy, że zrobiliśmy błąd lub czujemy, że czegoś nie potrafimy? Wiele osób zaczyna krytykować swoje wady i obwinia się za popełnione błędy albo mają poczucie bycia gorszym i niską samoocenę. Jeżeli też tak masz to ten film jest zdecydowanie dla Ciebie.

,

Pozbądź się szkodliwych przekonań i poczuj się znacznie lepiej!

Czasami boimy się, że coś się wydarzy (np. ktoś nas opuści) i wykonujemy wiele działań, żeby temu zapobiec oraz zjadamy mnóstwo nerwów. Można to zmienić – właśnie poprzez pracę na założeniach, które powodują ten strach. Kiedy on zniknie, to całe podejście do takiej sytuacji się zmieni.

, ,

Poznaj przyczynę emocji i popraw swoje relacje z innymi | przeniesienie

W tym filmie poznacie kolejny sposób na uwolnienie się od emocji. Jest bardzo ważny, bo pozwala przerobić je na głębokim poziomie i dzięki temu trwale sobie z nimi poradzić:) I nie tylko – zrozumienie tego mechanizmu znacznie wpłynie również na poprawę relacji z innymi ludźmi. Miłego oglądania!

Jak zrozumieć cel emocji i skutecznie sobie z nimi poradzić?

Często jest tak, że kiedy pojawiają się emocje to błądzimy we mgle – nie wiemy o co chodzi i co z nimi zrobić. Emocje wpływają na nasze zachowanie i myślenie, a my bezwiednie pozwalamy im sobą kierować. NIE MUSI TAK BYĆ. Emocje mogą być dla Ciebie drogowskazem, wskazującym właściwą drogę i zamiast mgły możesz widzieć czytelną mapę.

,

Siła UWAŻNOŚCI – metoda na poradzenie sobie z EMOCJAMI

Z tego filmu dowiesz się jak wiele w radzeniu sobie z emocjami, może dać uważność, obserwacja i świadome odczuwanie emocji. Poznasz konkretne ćwiczenie, żebyś mógł z tej wiedzy korzystać w życiu.

Jak poradzić sobie z EMOCJAMI? Kwestionowanie myśli

To pierwszy film z serii o radzeniu sobie z emocjami i poznasz w nim pierwszą metodę na uwolnienie się od emocji – zauważenie i podważenie przekonania, które ją wywołuje. Nauczysz się jak nie nakręcać emocji przez negatywne myślenie.