Temat postów: mechanizmy obronne

, ,

Denerwuje Cię krytyka? Poznaj powód i sposób na złość

Dzisiaj film o złości – a konkretniej o tym czemu się pojawia i jak sobie z nią poradzić.

Zrozumienie przyczyny pomoże Ci nie tylko opanować złość, ale też lepiej zrozumieć siebie. Zrobisz krok do lepszych relacji z innymi i szybszego rozwoju.

Okładasz rzeczy na później? Sposób żeby przestać!

Wiele z nas odkłada różne rzeczy na później i przez to nie osiąga wymarzonych celów. Szukamy rozwiązania w zwiększaniu motywacji podczas gdy… skuteczniejsze rozwiązanie może być zupełnie inne.

,

3 oblicza racjonalizacji, czyli jak oszukujesz samego siebie

Z tego filmu dowiesz się o różnych obliczach racjonalizacji. Ten mechanizm wpływa codziennie na nasze postrzeganie rzeczywistości, mówiąc prosto z mostu – oszukujemy sami siebie. Dlaczego to robimy? Czego przez to nie widzimy? Co zyskujemy i co tracimy?

Kompensacja – ten mechanizm wpływa na Twoje cele i zachowania

Tym razem będzie o kompensacji – mechanizmie obronnym, który wpływa na nasze zachowania i cele które ustalamy. Poznanie go jest ważne jeżeli chcesz żeby twoje życiowe wybory były świadome i prowadziły Cię tam gdzie chcesz dotrzeć.

, ,

Projekcja – mur przeszkadzający w głębokich relacjach

Ten film jest o projekcji – mechanizmie obronnym, który zdarza się bardzo często w codziennym życiu. Odbija się na naszych relacjach z innymi i często też powoduje, że nie zdajemy sobie sprawy z naszych własnych emocji.
Jeżeli chcesz budować pozytywne, autentyczne i głębokie relacje z innymi, to zauważanie i przerobienie tego mechanizmu jest bardzo ważne.

Praca z mechanizmami obronnymi – sposób na trwałą zmianę

Praca z mechanizmami obronnymi pozwala zobaczyć nasze uczucia, obawy i prawdziwą rzeczywistość, którą mechanizmy obronne przykrywają.
Można, zamiast ukrywać prawdę przed samym sobą i wkładać w to dużo wysiłku, wypracować to żeby czuć się z nią dobrze:)

, ,

Poznaj przyczynę emocji i popraw swoje relacje z innymi | przeniesienie

W tym filmie poznacie kolejny sposób na uwolnienie się od emocji. Jest bardzo ważny, bo pozwala przerobić je na głębokim poziomie i dzięki temu trwale sobie z nimi poradzić:) I nie tylko – zrozumienie tego mechanizmu znacznie wpłynie również na poprawę relacji z innymi ludźmi. Miłego oglądania!